Sepetinizde hiç ürün yok.

"FONO'YU TERCİH ETTİKLERİ İÇİN GURURLUYUZ"

Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığı

Türk Silahlı Kuvvetleri personeline açıköğretim yöntemiyle yabancı dil öğretme amacıyla Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığı ile FONO Açıköğretim Kurumu arasında 19.04.1996 yılında yapılan işbirliği protokolü kapsamında, 6 yıl süreyle Türkiye’nin her köşesinde görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri personeli ve onlarla aynı soyadı taşıyan yakınları FONO kurslarıyla yabancı dil öğrenmiş, kurs sonunda Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı diploma almışlardır.

Emniyet Genel Müdürlüğü

Emniyet Teşkilatı’nda görevli personelin yabancı dil öğrenmesinde FONO yabancı dil eğitim setleri tercih edilmiştir. Bu amaçla Emniyet Genel Müdürlüğü ve FONO Açıköğretim Kurumu arasında bir iş birliği protokolü yapılarak, Türkiye’nin her bir köşesinde görev yapan polislerimizin ve onlarla aynı soyadını taşıyan yakınlarının açıköğretim yöntemiyle yabancı dil öğrenmesine olanak sağlanmıştır.

Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK)

Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Bilim Adamı Yetiştirme Grubu’nun 27.06.1969 gün 011 sayılı toplantısında “FONO Açıköğretim Kursları” incelenmiş ve yabancı dil öğrenmek isteyen TÜBİTAK bursiyerlerine tavsiye edilmiştir.

Fırat Üniversitesi

1975 yılı ile Türkiye’de kurulan en eski üniversitelerden biri olan ve Türkiye’nin en iyi devlet üniversiteleri arasında üst sıralarda yer alan Fırat Üniversitesi’nin Edebiyat Fakültesi; İngilizce, Almanca ve Fransızca öğretiminde uzun yıllar FONO yayınlarını kullanmıştır.

"Tüm kurslarımız T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ve
Uluslararası Açıköğretim Merkezleri tarafından
resmi olarak tanınmış ve onaylanmıştır."