BİLGİ İSTEK FORMU

Istanbul

Barbaros Bulvarı
No: 47, Kat: 4 Beşiktaş
İstanbul, Türkiye
Tel: +90 212 422 77 60
Fax: +90 212 422 45 62
E-posta: [email protected]

Bakü

FONO Kursları
Aga Dadaş Gurbanov Küçesi
Dalan-1 No: 5 Bakü
Tel: +99 412 511 7064
Fax: +99 412 596 4157

Stuttgart

Akademi - FONO
Filderbahnstr. 40-A
70567 Stuttgart
Tel: +49 0711 620 22 85
Web: www.akademifono.com

Londra

FONO Turkishbooks Co
24 Stoke Newington High St.
London N167PL
Tel: +44 20 7275 9545
Fax: +44 20 7923 1304

İletişim Menüsü

Uzaktan Eğitim Sistemi ile Yabancı Dil Öğren

1953’ten bu yana dünyanın dört bir yanından milyonlarca öğrenci FONO ile Yabancı Dil öğrendi ve öğrenmeye devam ediyor.

Siz de Uzaktan Eğitim Sistemi ile istediğiniz yer ve istediğiniz zamanda vakit kaybetmeden yabancı dil öğrenin.

NASIL ÖĞRENİRİM?

“Dil öğreniminde ihtiyacınız olan her şey ve daha fazlası”

Kitaplar CD'ler Ara Sınavlar Sözlükler

Kursumuza kaydolan her öğrenciye ana ders kitapları ile birlikte, yardımcı kitaplar, online ara sınavlar ve diksiyonu mükemmel İngiliz öğretmenler tarafından seslendirilmiş öğrenim materyalleri ile yabancı bir dili öğrenmek için gerekli tüm kaynaklar sağlanmaktadır.

NE ÖĞRENİRİM?

“1 senelik çalışma ile gerek günlük gerek akademik veya iş hayatınızda karşınıza çıkacak her duruma hazırlıklı olun”

  • Yabancı dil öğreniminde kelime bilgisi çok önemlidir. Kurs sonunda sözcük dağarcığınız günlük yaşamda size yetecek düzeyde olacaktır. Derslerde sözcükler, ilk olarak kullanıldıkları dersin başında resmiyle birlikte yazılışı, okunuşu, cümle içinde kullanılışı ve bunların Türkçe karşılıklarıyla öğretilmektedir. Bu şekilde, sözcükler hafızada daha kalıcı olur. Tüm sözcükler, telaffuzu mükemmel yabancı öğretmenlerin stüdyo ortamında yaptıkları telaffuz örneklemeleriyle desteklenmekte, bu sayede her sözcük en doğru telaffuzuyla öğretilmektedir.

  • Fono kurslarının başarısını arttıran en önemli özelliklerden biri de konu anlatımıdır. Anlatım şeklimiz yediden yetmişe herkesin kendi kendine çalışarak anlayabileceği sadelikte olmakla birlikte tüm dilbilgisi kurallarını detaylı bir şekilde ele almaktadır. Diğer kaynaklardan farklı olarak anlamsızca ezberletmek yerine, neden ve niçinleri belirtilerek her şeyin tam ve doğru olarak öğrenilmesi sağlanmıştır. Özellikle dilbilgisi kuralları verilirken şekil, şema ve kalıplar kullanılarak anlatım desteklenmiş ve kolaylaştırılmış, öğrenim daha zevkli bir hale getirilmiştir. Konu anlatımları birçok örnekle desteklenerek öğretilenler pekiştirilmiş, bilginin daha kalıcı olması sağlanmıştır.

  • Yabancı dil öğreniminin en somut göstergesi, o dilde her düzeyde iletişim kurabilme becerisinin kazanılmasıdır. Bu amaçla derslerde konu anlatımları o konuyla ilgili uygulamalarla desteklenerek öğrencinin seviyesi doğrultusunda en verimli şekilde iletişim kurması sağlanmıştır. Bu kapsamda değişik diyaloglar, okuma parçaları ve metinler verilmiştir. Ayrıca uygulamalarla ilgili sorular ve cevapları verilerek uygulamaların daha iyi anlaşılması sağlanmakta, soruların ne şekilde cevaplandırıldığı örneklerle gösterilmektedir.

"Alanında uzman yabancı öğretmenlerimiz ile yabancı dil eğitiminizi
sağlam temeller üstüne kurun"

Kurslarımızda verilen öğrenim materyalleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış resmi eğitim materyalleridir. Tamamı alanında uzman dil bilimci ve öğretmenler tarafından hazırlanmış olan ders kitapları uzaktan eğitim sistemini esas alır. Dolayısıyla, öğrencilerin en verimli şekilde kendi kendilerine çalışmalarını sağlayacak bir yöntem izlenmiştir. Okunuş çalışmaları, tekrarlamalar, sözcük öğrenimi, dilbilgisi ve diksiyon çalışmaları gibi birçok konu herkes tarafından rahatlıkla öğrenilecek şekilde tasarlanmıştır. Yabancı dil öğrenmek doğru kişiler tarafından, doğru yöntemle öğretildiğinde sandığınızdan çok daha kolay.

1953’ten günümüze kadar uzanan tecrübe ve güncel teknoloji
ve araştırmaların birleşimi ile eğlenceli, farklı, etkili,
kapsamlı bir eğitim sunuyoruz.